‘Limburg: Het zou een land moeten zijn’ door Ewout den Engel

Foto van Anita Quaedackers

Anita Quaedackers

Anita is leraar Nederlands en cultuurwetenschapper en heeft ervaring als docent, onderzoeker, publicist en redacteur. Sinds meer dan tien jaar actief als werkgroep- en bestuurslid bij Het Land van Herle en als (eind)redacteur van MijnStreek .

Limburg is geen land. Waarom eigenlijk niet?
Om daarachter te komen benoemen we onszelf tot procesmanager voor Limburgs zelfbestuur en zoeken we het uit. Met een proceskaart in de ene hand en de 5-waaroms in de andere, ontdekken we waar er nog werk aan de winkel is. Voorbij de clichés komen we tot nieuwe inzichten over wat Limburgers verbindt, hun oorsprong, culturele waarden en taal.

Over de auteur

Ewout van den Engel (1983) studeerde cultuurwetenschappen met als bijvakken de structuur en geschiedenis van de Limburgse dialecten en psychologie. Hij heeft een expertise opgebouwd in interculturele waarden en communicatie. Hiernaast behaalde hij managementcertificaten in o.a. Lean en procesverbetering. Hij schreef o.a. ‘Op zoek naar de Mestreechter Geis’ over culturele waarden en identiteit van Maastricht.

Inhoud

Inleiding
Biologische Limburger
Waar is mijn vaderland?
Limburgse waarden
Babylonische spraakverwarring
Conclusie
Bonushoofdstuk: Maastrichtse hoge contex[t]cultuur
Kijktips
Bibliografie
Over de auteur

Praktische informatie

Afmetingen: 13 x 0.71 x 18.01 cm, 109 pag. Het boek is te koop via bij Uitgeverij MKB Social   voor €14,99.

Deel dit artikel:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Scroll naar boven
Ga naar de inhoud