Laden Evenementen

Ā Ā 

HKV De Bongard organiseert excursie naar De Vondst op 27 februari aanstaande

26 februari 2026 @ 09:45

€10,00

OpĀ vrijdag 27 februari a.s.Ā organiseert Heemkundevereniging de Bongard een excursie naar De Vondst, Raadhuisplein 20 in Heerlen.

De Vondst is het archeologisch centrum van Limburg. Hier vind je het archeologisch depot van de provincie met eindeloos veel schatten van de ijzertijd tot aan de Nieuwe tijd. Het betreft niet alleen stenen maar alles wat gevonden kan worden: ook botten, ijzer, hout, etc. Door de glazen wanden van restauratieatelier Restaura kijk je mee over de schouder van een restaurateur. Hier is te zien hoe de vondsten behandeld, gerestaureerd of verstevigd worden. Momenteel ligt er ook een askist uit Simpelveld (gevonden naast de beroemde sarcofaag van Simpelveld).

Vitrinekast in De VondstĀ  (Bron: HKV De Bongard)

De eigen archivaris van HKV De Bongard Rob Scholl verzorgt de rondleiding. Wil je ook de werkzaamheden binnen het depot beter leren kennen en de schatten kunnen zien? Meld je dan aan voor deze rondleiding in Heerlen! Voor koffie tussendoor wordt gezorgd.

Praktische informatie

We verzamelen op vrijdag 27 februari a.s. om 9.45 uur bij de deur van de Vondst. Parkeergelegenheid is mogelijk in de nabijgelegen parkeergarages. De excursie start om 10.00 uur waarbij Rob Scholl ons zal rondleiden.

Aanmelden kan tot 25 februari a.s. viaĀ DeBongard@hotmail.comĀ  Na aanmelding ontvangt u een bevestiging Kosten bedragen; €5 voor leden en €10 voor niet-leden. Er is een maximale groepsgrootte van 20 personen, dus wees er snel bij (leden hebben voorrang). De excursie zal ongeveer tot 12:00-12:30 duren.

Zie voor meer info www.DeBongard.nl

Datum:

26 februari

Tijd:

09:45

Kosten:

€10,00

Locatie:

De Vondst: Centrum voor Archeologie in Limburg, Raadhuisplein 20 in Heerlen

Deel dit online:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email